IMG_1843aFiliāle "Veģi"

Veģi, Abavas pagasts,

Talsu novads LV-3296

Vadītāja Irēna Kauliņa

Irena.Kaulina@vsackurzeme.gov.lv

Tel. 63255147, mob. 29470181

Lietvede Iveta Dorše

Iveta.Dorse@vsackurzeme.gov.lv

63255128, fakss 63255145

 

Pirmie bērni Specializētajā sociālās aprūpes centrā „Veģi” ievietoti 1949.gada maijā vecajā muižas ēkā no Rīgas bērnu nama. 1956. gadā tika uzcelta jauna ēka, kurā dzīvo bērni un jaunieši arī tagad.IMG_1784

No 2010.gada 1.janvāra, reorganizācijas rezultātā, esam Valsts sociālās aprūpes centra „Kurzeme” filiāle „Veģi”. Mūsu filiālē dzīvo 22 bērni un 140 jaunieši ar smagiem fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem, no tiem 48 klienti ir ratiņkrēslos un 52 bērni un jaunieši apmeklē Sabiles un Abavas pagasta skolas. Ēkas pirmajā stāvā atrodas administrācija, telpas paredzētas bērnu un jauniešu rehabilitācijai, dažādu iemaņu attīstībai, otrajā stāvā ir ēdnīca, bērnu nodaļa, pieaugušo maza auguma jauniešu nodaļa, trešajā stāvā ir lielā zāle, kurā tiek organizēti dažādi kultūras pasākumi, zīmēšanas nodarbību telpa, sociālo darbinieku kabinets, jauniešu istabiņas. Vismīļākā nodarbe mūsu bērniem un jauniešiem ir zīmēšana, īpaši ziemas mēnešos. Esam piedalījušies dažādos zīmēšanas konkursos un plenēros, ir rīkotas mūsu bērnu zīmējumu izstādes VEF sporta pilī, Hotel de ROME Rīgā, Baltijas apdrošināšanas namā, Labklājības ministrijā, Sabiles novada bibliotēkā un veikalu skatlogos.

Pēdējo piecu gadu laikā mūsu namā ir notikušas lielas pārmaiņas. Ir nomainīts ēkas jumts, nomainīti 156 logi. Ir pilnībā izremontētas ēdamzāle un aktu zāle, zīmēšanas nodarbību telpa, pieaugušo meiteņu guļamistabas un rotaļu istaba, bērnu guļamistabas un rotaļu istaba un aprīkotas ar jaunām mēbelēm. Izremontētas visa dušas un tualetes telpas.

Izveidota 28 pieaugušo maza auguma iemītnieku grupa, kurā izremontēta rotaļu istaba, izveidota tualetes un dušas telpa. Izbūvēta nobrauktuve-panduss, lai ratiņkrēslos sēdošie varētu ērti nokļūt laukā.IMG_101

Uz sporta un atpūtas laukuma uzcelta skatuve, nobruģēts deju laukums un uzstādīti skatītāju soliņi. Lielu prieku mūsu iemītniekiem sagādā saņemti dāvanā no Holandes divi poniji un autobusiņš ar pacēlāju ratiņnieku pārvadāšanai.

Visi mūsu darbi veikti, lai uzlabotu iemītnieku sadzīves apstākļus un viņu labsajūtu, lai darbiniekiem būtu patīkami strādāt. Liela daļa darbu veikta ar sponsoru palīdzību, kuriem esam pateicīgi no visas sirds.