Puscela maja

 

Iļģi, Grobiņas pagasts,

Grobiņas novads LV-3430

Vadītāja Sandra Krūkle

sandra.krukle@vsackurzeme.gov.lv

mob.29410175

 

Pusceļa māja ir VSAC “Kurzeme” filiāles “Iļģi” struktūrvienība, kas sagatavo klientus pārejai no institucionālās aprūpes uz patstāvīgu dzīvi sabiedrībā. Pusceļa mājas galvenais uzdevums ir palīdzēt klientam apgūt nepieciešamās prasmes, lai tās sekmīgi realizētu sadzīvē, tā kļūstot par pilntiesīgu sabiedrības locekli. Struktūrvienība izveidota 2007. gada 05. oktobrī Labklājības ministrijas nacionālās programmas ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.

Projekta ietvaros tika atjaunota darbnīca, kas ļauj attīstīt rokdarbu, floristikas, dārzkopības un galdniecības prasmes. Ļoti apmeklēts ir keramikas pulciņš. Klientiem ir iespēja iesaistīties dažādās apmācību programmās, kas veicina neatkarību un drošību. Lai organizētu lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, tiek piedāvātas plašas iespējas – dziedāšana, dejošana, teātra pulciņš, fiziskās aktivitātes u. c. 

Katram klientam ir iespēja uzsākt neatkarīgu dzīvi pašvaldībā, un, veiksmīgi apgūstot dzīves prasmes pēc Pusceļa mājas programmas, klienti var izmantot pašvaldības grupu dzīvokļa/mājas pakalpojumus. Laba sadarbība centram šajā ziņā ir izveidojusies ar Liepājas un Rīgas pašvaldībām.

Paralēli rehabilitācijas procesam Pusceļa mājas klientiem ir iespēja iekļauties arodapmācībā Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībā, apgūstot pavāra palīga un galdnieka specialitātes, kas paver iespējas strādāt atalgotu darbu.

 

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.