IMG_1843aFiliāle "Veģi"

Veģi, Abavas pagasts,

Talsu novads LV-3296

Vadītāja Dace Kleinberga

Dace.Kleinberga@vsackurzeme.gov.lv

Tel. 63255147, mob. 29470181

Lietvede Lienīte Bērziņa

lienite.berzina@vsackurzeme.gov.lv

63255128


Filiāles “Veģi” pirmsākumi meklējami 1948. gadā, kad Latvijas PSR Sociālās nodrošināšanas ministrija Rīgā nodibināja “Mazgadīgo invalīdu namu”. Iestāde bija paredzēta bērniem, kuri Otrā pasaules kara laikā bija zaudējuši vecākus. Trīs gadus vēlāk iestāde tika pārvietota tālāk no lielpilsētas burzmas uz kluso Kandavas rajona Abavas ciema senatnīgo “Veģu” muižu un pārdēvēta par “Bērnu pansionāta namu Nr.1”.

Pēc aptuveni 3 gadiem “Veģu” muižas komplekss tika paplašināts, ekspluatācijā nododot jaunu ēku. Vairāk nekā pusgadsimtu iestāde sniedza sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem ar garīga rakstura traucējumiem, tagad, attīstītos alternatīviem- sabiedrībā balstītiem  pakalpojumiem, bērnu uzņemšana ir pārtraukta. No 2006. gada filiāle sniedz  valsts apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus pilngadīgām personām-  I un II grupas invalīdiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Iemīļotākā klientu nodarbe filiālē – zīmēšanas pulciņa apmeklējums. Klientu zīmējumi ir izstādīti VEF sporta pilī, “Hotel de ROME”, Baltijas apdrošināšanas namā, Labklājības ministrijā, kā arī Sabiles novada bibliotēkā, veikalu skatlogos. 2016. gadā zīmēšanas pulciņa audzinātājs, Andris Biezbārdis, par ieguldīto darbu ieguva balvu “Latvijas lepnums” nominācijā  “Cilvēks cilvēkam”.

Klienti var izpausties keramikas pulciņa nodarbībās, kas notiek speciāli aprīkotā darbnīcā, kurā māla darinājumi iziet pilnu apstrādes procesu un priecē visus ar savu krāsainību un daudzveidību.

Filiāles speciālisti rūpējas par to, lai katrs klients saņemtu savām individuālajām vajadzībām atbilstošu sociālās aprūpes, sociālās rehabilitācijas un veselības aprūpes pakalpojumu.